PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:1 (0:0) [ZDJĘCIA] - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1:1 (0:0) [ZDJĘCIA]

Podział punktów na Arenie Zabrze – goście objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Przemysława Wiśniewskiego. Wyrównał Szymon Matuszek, ustalając tym samym wynik spotkania.

W 3 minucie dogodną okazję do zdobycia gola miał Igor Angulo – dogrywał do niego Jesus Jimenez, ale strzał Hiszpana zablokował Piotr Malarczyk. Po chwili Angulo – także po podaniu Jimeneza próbował głową skierować piłkę do bramki Piasta, ale Frantiśek Plach zdołał ją złapać. W 16 minucie gospodarze mieli wręcz idealną okazję do objęcia prowadzenia – Mikkel Kirkeskov stracił piłkę na własnej połowie, przejął ją Łukasz Wolsztyński, podał do Kamila Zapolnika, jednak po jego strzale futbolówka minimalnie minęła poprzeczkę. Groźnie pod bramką Piasta było także w 26 minucie – uderzał Wolsztyński, znów pewnie interweniował Plach. Tuż przed końcem pierwszej połowy, przed polem karnym upadł Zapolnik, a Malarczyk za przewinienie zobaczył żółtą kartkę. Rzut wolny wykonywał Erik Janża, tyle że piłka minęła bramkę Piasta. W odpowiedzi w kierunku bramki Górnika strzelał Kirkeskov, piłkę zdołał przechwycić Szymon Matuszek. Po chwil zabrzanie wykonywali kolejny rzut wolny – Jimenez trafił w mur piłkarzy Piasta.

W 52 minucie meczu akcję przeprowadził Piast, piłkę przed polem karnym Górnika uderzał Tomasz Jodłowiec, futbolówka trafiła w Przemysława Wiśniewskiego i wpadła do bramki gospodarzy. Na odpowiedź Trójkolorowych nie trzeba było jednak długo czekać. Wyrównanie padło w 56 minucie – z rzutu rożnego dośrodkowywał Janża, a piłkę do bramki Piasta skierował Matuszek. Chwilę później groźnie uderzał Piotr Parzyszek, po stronie Górnika w 70 minucie szansy szukał Angulo, jego strzał był jednak za słaby, by zaskoczyć Placha. W ostatnich minutach meczu mocniej przycisnął Piast. Martin Chudy z największym trudem wybronił silny strzał Patryka Tuszyńskiego, a Gerard Badia trafił w słupek. W 86 minucie piłka po dwójkowej akcji Igor Angulo – Juan Buaza, piłka znalazła się w bramce gości. Gol nie został uznany, bo arbiter dopatrzył się spalonego i utrzymał decyzję po konsultacji VAR. Wynik ostatecznie nie uległ już zmianie.

DSC_0001_32.JPGDSC_0050_30.JPGDSC_0114_29.JPGDSC_0125_31.JPGDSC_1941.JPGDSC_1064_5.JPGDSC_1776.JPGDSC_1952.JPGDSC_1954.JPG